V úterý 27. května a ve středu 4. června 2025 se nejprve třídy 7.A, 6.A a 3.C a poté žáci ze 2.C, 5.A a jedinci z 1.C zúčastnili historické exkurze Královská Praha. Pedagogický dozor zajišťovali Mgr. Maryia Vokálová, Mgr. Lenka Adámková, Mgr. František Krejčí, Ph.D. a Lenka Krupičková.
Žáci prošli Prahou od Pohořelce, přes Pražský hrad a jeho zahrady, Malou Stranu, Karlův most a prohlídku zakončili na Staroměstském náměstí. Prahou i výkladem je provedla Lenka Krupičková. Na Pražském hradě pak absolvovali komentovanou prohlídku.
Jednalo se o 32. a 33. poznávací exkurzi do historického centra Prahy.
